Walentynki. Mowa ciała podczas randki.

2019-02-14

Jeden gest, jedno spojrzenie, jedno słowo… Technika rozkochiwania w sobie partnera nie jest skomplikowana. Dziś podpowiem w artykule, jakie gesty, miny, ruchy możesz wykonać, aby zwrócić na siebie uwagę „tego jedynego”. 
mowa ciała,  w tym gesty oraz głos są najwązniejszą formą komunikacji podczas randki
mowa ciała, w tym gesty oraz głos są najważniejszą formą komunikacji podczas randki
Komunikaty niewerbalne są najważniejszym źródłem informacji nie tylko w chwili budowania pierwszego wrażenia, ale również w trakcie tworzenia głębszych relacji międzyludzkich. Aż 93% informacji uzyskanych o Tobie przez partnera to przekaz niewerbalny. Słowa wypowiadane do partnera to pozostałe 7%. Co to oznacza? Oznacza tyle, że zachwalając siebie, reklamując swoje umiejętności, albo w drugą stronę czarując partnera, Twoje słowa będą ważne, ale najmniej ważne w całym systemie komunikacji. Znacznie istotniejszy jest Twój głos. To 38% oceny przekazu. Stanowi już element komunikacji niewerbalnej. To jak intonujesz, jak głośno mówisz, jakie masz walory głosu w tym tembr, barwę, dykcję. Jak pokazują badania, nawet dobór słów jest ważniejszy niż one same.  Nie mniej bez nich Twoja randka wyglądałaby jak spektakl z udziałem mima.
Mówiąc o komunikacji niewerbalnej w czasie randki warto przypomnieć, że ważne jest także to:
Jak się ubierzesz. Jak Cię widza, tak Cię piszą. Najlepiej jest dobrać strój do okazji, do celu jaki chcesz osiągnąć i wizerunku, który kreujesz w oczach partnera.
Gdzie się spotykasz. Z jednej strony istotny jest typ miejsca randki: kawiarnia, restauracja, park, lodowisko, albo wycieczka wynajętym samolotem. Buduje nastrój. Uzupełniają go zapach partnera, ale też zapach miejsca spotkania (kadzidełka, kuchnia albo zapach zwyczajnego pub-u), kolorystyka, światło. Taka ciekawostka. Czy wiesz, że w półmroku Twoje źrenice rozszerzają się? Dla partnera jest to sygnał, że się nim/nią interesujesz. Najlepsze jest jednak to, że badania udowodniły w pewnym sensie zgrywanie się partnerów. A mianowicie, kiedy Ty masz rozszerzone źrenice (nieważne, że pod wpływem półmroku a nie w wyniku wyglądu partnera), to źrenice partnera też się rozszerzają.
Jednak najsilniej ocenianym elementem komunikacji podczas randki jest mowa ciała, mimika i tzw. kinestetyka, czyli ruchy twojego ciała. Stanowią one 55% analizowanych informacji przez partnera. „Część z nich wykonujemy nieświadomie, w silnych emocjach związanych z poznawaniem partnera. Nie mniej potrafimy świetnie udawać zainteresowanie. Dlatego najważniejsze jest obserwowanie drobiazgów, bo diabeł tkwi w szczegółach” – to moje zdanie. Jest ich bardzo wiele. Najważniejsze przedstawiłem w załączonym filmie.
Do najważniejszych zalicza się;
– odrzucanie włosów lub ich odgarnianie;
– dotykanie brwi;
– mrużenie oczu;
– dotykanie kolczyków i zabawa nimi;
– przechylanie głowy;
– oblizywanie ust;
– odchylanie nadgarstków;
– odchylanie, prezentowanie szyi;
– delikatne prezentowanie wewnętrznej strony ud;
– ruszanie nozdrzami;
– szybkie poruszanie powiekami;
– uchylanie ust;
– zabawa włosami;
– puszczanie oczka;